O mně

Jmenuji se Pavla Škarková. Zdravému životnímu stylu se věnuji v podstatě celý svůj život. Nejsem ale žádná „fanatička“. Mám ráda, když jsou věci vyvážené, v harmonii, v souladu. Mám ráda pohyb stejně tak i odpočinek, mám ráda zeleninové šťávy stejně jako guláš a čokoládu.

Má láska k přírodě mě vedla ke studiu oboru Ochrana a tvorba životního prostředí na Univerzitě Palackého v Olomouci (1995-2000). Studiem tohoto oboru jsem se utvrdila v názoru, že příroda je pro nás nesmírně důležitá, že jsme její nedílnou součástí a že o ni musíme pečovat. Každý sám za sebe, každý jak umíme, každý podle svých možností.

Po narození našich dcer jsem se začala intenzivněji zajímat o výživu. Naše tělo je jedinečné, jeho fungování je mnohdy i pro vědce záhadné. A to jak naše tělo funguje, můžeme bez pochyb ovlivnit tím, co jíme. Na internetu bylo (a stále je) k dispozici velké množství informací, ale bylo pro mě obtížné se v nich zorientovat. Vždyť byly často úplně protichůdné! Proto jsem se rozhodla pro systematické studium oboru Nutriční terapeut na Vyšší odborné škole zdravotnické v Ostravě. Během studia jsem získala praxi v nutriční ambulanci i v odděleních léčebné výživy v nemocnicích. Ve své absolventské práci jsem se věnovala problematice celiakie u dětí. Po ukončení studia jsem získala Oprávnění k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu v oboru nutriční terapeut.

Mám ráda turistiku, jógu, čtení, pečení chleba, háčkování a kreativní tvoření všeho druhu.

Nabízím odborné poradenství v oblasti zdravého životního stylu

Snažíte se zhubnout? Čekáte miminko? Kojíte? Máte malé dítě? Máte dospívající dítě? Je vaše dítě obézní? Jste vegetarián(ka)? Jste vegan(ka)? Potřebujete přibrat? Staráte se o seniora?

Nabízím výživové poradenství pro děti, dospělé i seniory

Máte celiakii? Máte cukrovku? Není vám dobře po mléčných výrobcích? Máte potravinovou intoleranci nebo alergii? Máte onemocnění jater, slinivky, žlučníku, ledvin? Máte osteoporózu, dnu, artrózu? Chcete předcházet kardiovaskulárním onemocněním?

Sestavuji speciální jídelníčky pro zdravé i nemocné

To jsou všechno situace, které vyvolávají otázky a pochybnosti. Jak mám tedy jíst? Jak má jíst moje dítě? Nedělám náhodou něco špatně? Na internetu je spousta informací, ale jak poznat ty správné?

Pokud se takto ptáte, pak Vám mohu nabídnout své služby a pomoci se zorientovat v široké nabídce potravin a výživových doporučení. Mým cílem je naučit vás sestavit si vlastní jídelníček přesně podle vašich potřeb.

co vám nabízím